| Xoniaa a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac sa scap de burtica?

24 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Abdomene! - zi de zi! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

Cel mai prost sfat

esti doar un copil mic, nu?

| lpavel a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin86 desteptul **** mele! Lasa un com la întrebarea pusa nu reply la toata lumea sa arati tu cat de destept esti, ca oricum nu intereseaza pe nimeni si se pisa pe freza ta de sus! Asta ti-am mai spus-o odata, dar se pare ca esti mai prost decat pari si nu poti sa intelegi!
Lasa com-ul pentru întrebarea pusa iar cine a pus întrebarea va decide ce e mai bine, nu trebuie sa faci tu pe desteptul lasand reply-uri peste tot!

| OOOLEOOO a răspuns:

Abdomenele nu scad grasimea de "burtica".

CARDIO (core) arde grasimea, abdomenele doar dezvolta masa musculara a "patratelelor".

Orce exercitiu de cardio (core) este bun
Un sfat : nu manca alimente ce contin zahar dupa ora 1-2, inclusiv fructele.

| Kriss96 a răspuns:

Abdomene,biciclete si ridicari de picioare (stai pe spate si ridici ambele picioare lipite la 90 de grade).
Abdomenele sunt cele mai usoare. La ridicari o sa intampini probleme, dar e bine pentru ca trebuie sa te fortezi si sa transpiri ca sa fi sigura ca da rezultate.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Ia vezi ce-ti zic neuronii in legatura cu exercitiile celea numite "abdomene". De ce se numesc asa? Reusesti?

| Xoniaa explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Eu am intrebat frumos, poate sunt si alte optiuni infara de clasicele abdomene, e clar ca la alea te gandesti prima data dar am vrut sa vad si alt tip de exercitii, nu trebuie sa raspunzi asa urat happy

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Xoniaa):

Ma aprind cand vad comoditate, n-am nimic cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Mai aprinsule, vad ca nu te duce capul nici pe tine si incepi sa comentezi la altii. Abdomenele sunt foarte ineficiente la slabit. Mai bine faci exercitii cardio, gen sarit coarda, alergat etc.
Uite aici niste exercitii :
http://www.youtube.com/watch?v=KPHdYOwoxQk
http://www.youtube.com/watch?v=QCqWeAL2xb4

| Xoniaa explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Pai ei doar voiam sa aflu si alt tip de exercitii ca am cautat multe pe net, poate altii au unele care chiar merg big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Arunca-ti tu neuronii la gunoi

abdomenele NU AJUTA cu scaderea burtii din simplul motiv ca arzi putine calorii

abdomene = exercitii de tip anaerob, pentru masa musculara

cardio = exercitii aerobice, ASTEA ajuta

Deci, CARDIO.

Mai citeste si tu inainte sa te lauzi cu neuronii tai inexistenti.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Cel mai eficace este sa te duci f des la strand, apa este elementul care te forteza sa faci ...gimnastica

| Florinaa123 a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai bune. Dar trebuie sa ti faci un program si sa l respecti daca vrei sa functioneze.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florinaa123):

Sunt cele mai proaste pentru asta, mai documentati-va si voi inainte sa dati raspunsuri tampite

| Florinaa123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu este tampit raspunsul. Si m-am documentat. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florinaa123):

Arata-mi te rog articolele de unde naiba te-ai documentat

sa vad si eu cine recomanda exercitii de tip ANAEROB pentru slabit

| 123junior a răspuns:

Sunt pe youtube antrenamente de abdomene

| dellu a răspuns:

Abdomenele ajută la întărirea masei musculare mai mult, nu te ajută să scapi instant de burtică. Încearcă „reverse crunchies". http://youtu.be/yT-5UZOFJxY 0:32. Succes!

| andrewpeter a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta cu nimic daca vrei sa slabesti. Ele doar te ajuta la dezvoltarea muschilor abdominali. Daca vrei sa dai ''burtica'' jos, trebuie sa faci exercitii de tip cardio. Eu sar coarda timp de o ora si elimin 1000 de calorii. Daca nu ai mai sarit pana acum, iti recomand sa incepi cu cateva serii de 30 de sarituri si sa progresezi pe zi ce trece. Chiar da rezultate si ii si distractiv. Mult succes happy

| DudasLaszlo a răspuns:

Daca ai un smart phone descarca de pe market Carnax A6W

| Di1998 a răspuns:

Ridicarea trunchiului

| DyVyNe a răspuns:

Buna, abdomenele nu te fac sa scapi de burta, ele sunt pentru evidentierea patratelelor, la baieti mai mult. Trebuie sa alergi foarte mult, niste gimnastica sau aerobic sau orice alt sport, si o alimentatie sanatoasa incluzand fructe si legume.