| SymonaC a întrebat:

Buna happy cei care fac sport sau sala si au folosit l-carnitine, dupa cat timp ati inceput sa vedeti rezultate, ma refer la kilograme in minus. happy

2 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Salut,
Eu unul am ajuns la concluzia ca L-Carnitine este foarte slab.
Pe perioada in care l-am luat, il luam inainte cu 30m inainte de cardio.
Diferente? Mai ca nici una.
Putina energie in plus. dar kg le-am dat jos mai degraba prin cardio,decat de la supliment.
Eu iti recomand exercitile de cardio zilnici sa fie acompaniate de niste aminoacizi, Inainte o doza iar dupa antrenament alta. Si nu, nu ii exagerat!
Eu unul de la aminoacizi pot sa zic ca sunt multumit, nu zic ca m-au ajutat sa dau jos, ci m-au ajutat sa depun efort tot mai pare, perioada de recuperare find mult mai mica fata de obicei.
Nu uita:
Suplimentele te ajuta 30%, 50% conteaza efortul pe care il depui la antrenament si 20% dieta!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Le vad la final adica dupa 10 saptamani, nu stau sa ma canteresc in fiecare zi
Nu va imaginati ca perioada de definire inseamna DOAR lcarnitine si gata aia e o sa slabiti