| hulkwirine a întrebat:

cum credeti e bine sa te faci fotbalist in Romania! care este venitul fotbalistilor?
imi place mult fiindca iubesc fotbalul si cred ca merita sa te faci fotbalist!
cat castiga fotbalistii din liga 1, in special cei de la
csms Iasi?
otelul Galati?
fc Vaslui?
care e salariul lunar sau anual? ce contracte au jucatorii medii si cei care sunt mai buni?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Orice sport trebuie facut din placere, daca ajungi sa faci un sport pentru bani deja te indrepti in directia gresita, iar din felul in care pui tu problema se pare ca te intereseaza banii mai mult decat fotbalul, ceea ce nu este bine. UN sport trebuie facut cu pasiune si daruinta, nu pentru un salariu!

| Minks a răspuns:

Fotbalul nu trebuie tratat ca o meserie, e mai mult o pasiune care la randul ei aduce si satisfactii financiare. Depinde, sunt prime, bonusuri, etc. Nu e o suma fixa.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cred ca e cam saturata piata de fotbalisti, din Romania cel putin

| emy100 a răspuns:

Tie iti place fotbalul dar nici un salariu nu stii cat e.Bineinteles ca la juniori te antrenezi, joci dar nu iei bani ca esti copil din cate stiu.De la seniori incepi cu un salariu optim 600-700 de lei depinde de echipa.Cei din liga 1 au salarii in jur de 500-1000 de euro ceva de genu. Daca ai sa fii bun iti vor veni oferte dar e mult de munca.

| SeBbByYy a răspuns:

Eu am fost ceva timp la fotbal, la seniori si castigat 600-700 si depinde si ce mai primeai cateodata prime! Oricum fotbalul pe parcurs poate deveni o meserie. Eu o sa ma apuc din nou de fotbal(antrenamente) din clasa a9a, eu am avut oferte de la Steaua(juniori-seniori), Barcelona(juniori-seniori) si multe alte echipe, si am fost la Barcelona dupa la Steaua, am avut contract cu Barcelona 3 ani, si la Steaua am avut 4-5 ani contract nu mai stiu sigur!winking, jucatorii din liga 1, castiga un salariu de : 500-1000, 100-2000 si depinde la echipele din liga 1 da o prima buna, poti primi prima de 3000 de euro, dar daca te straduiesti mult o sa iei salariu cel putin de 4000-5000 euro, dar poate sa te vinda la o echipa mult mai buna!winking si o sa castigi mai mult poate!winking