| anonim_4396 a întrebat:

Eu țin cu Otelul Galați din Romania la fotbal.Fosta campioana în 2011.Si sper sa revina in prima liga iar. E echipa mea de suflet.Voi cu care echipa țineți din fotbalul românesc și de ce?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mi-ar face o bucurie enorma mai ales ca ultimul titlu l-au luat in 2004, acum 19 ani....sa fim seriosi, oricat de mare fan Arsenal as fi eu si oricat mi-as dori sa castige campionatul trebuie sa fim realisti, am zis-o multora de atatea ori ca obiectivul lui Arsenal pentru sezonul asta e clasarea in top 4, nu s-a pus niciodata problema ca Arsenal sa castige campionatul sezonul asta, echipa joaca foarte bine, are atitudine, se bate dar e naiva, nu avem banca solida, daca ne lipsesc 2-3 titulari n-avem cu cine sa-i inlocuim, s-a vazut in meciul cu City absenta lui Partey ca a fost bulevard la mijloc, cu tot respectul pentru Jorginho dar asta n-are ce cauta la Arsenal, e prea lent pentru stilul echipei, el oricum a fost un transfer de avarie, e la numar. Nici varf nu avem, trebuie sa asteptam pana revine Jesus dupa accidentarea de la cupa mondiala, era in forma inaintea mondialului, era principalul marcator al echipei, ma tem ca n-o sa mai fie la fel dar vedem. S-a vazut naivitatea si lipsa de experienta a jucatorilor in meciul cu City, presiunea isi spune cuvantul, cu toata dragostea pentru ei dar Arsenal mai trebuie sa creasca pentru a emite pretentii la titlu, au peirdut foarte usor un avans de 8 puncte fata de locul 2, adica fata de City. Obiectivul super-realist e clasarea in top 4, eu unul voi fi multumit cu asta, locul 2 e deja bonus dar ramen de vazut, lupta la titlu e inca deschisa oricarui scenariu, aparent se da o lupta in 2, intre noi si city. E destul de frustrant sa fii intr-o lupta de cursa lunga cu City, jucam de departe cel mai frumos fotbal din Anglia, i-am dominat categoric o repriza, vazusem o statistica ca city sau in general echipele lui guardiola n-au mai fost dominate la statistica intr-un meci de vreun adversar de vreo 10 ani, asta spune multe despre forta grupului la Arsenal. Cert este ca echipa e intr-un progres sportiv evident avand in vedere ca ultimele 2-3 sezoane au fost dezastruoase de-a dreptul, acum 2 sezoane eram pe locul 16 dupa primele 10 etape. Orice ar fi COYG! Am fost cu ei cand erau pe locul 16, voi fi si acum.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie îmi place Pepsi Twist.

| Drimmero a răspuns:

Tineam cu Steaua, mi-a placut echipa asta mereu, urmaream foarte mult fotbalul romanesc, pfff ce meciuri, ce jucatori si ce campionate erau in Romania cand se bateau cate 5-6-7 echipe la titlul de campioana. Acum nivelul valoric al fotbalului a scazut foarte mult fata de acum 15-20-30 de ani cand a fost apogeul, nu mai am rabdare sa vad un meci din liga 1, se misca in reluare fata de fotbalul european, sunt obisnuit cu ritmul si viteza de acolo care sunt de necomparat.
Sunt fan Arsenal de peste 20 de ani, am prins ultimul titlu in 2004 luat de generatia invincibililor, absolut superb. Imi amintesc si acum meciul ala de pomina Arsenal-Steaua din 2007 cand cu un ochi radeam si cu altul plangeam cum s-ar spune.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Drimmero):

Și eu sunt fan Arsenal.
Poate câștigăm titlul anul asta cu puțin noroc.

| Drimmero a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mi-ar face o bucurie enorma mai ales ca ultimul titlu l-au luat in 2004, acum 19 ani....sa fim seriosi, oricat de mare fan Arsenal as fi eu si oricat mi-as dori sa castige campionatul trebuie sa fim realisti, am zis-o multora de atatea ori ca obiectivul lui Arsenal pentru sezonul asta e clasarea in top 4, nu s-a pus niciodata problema ca Arsenal sa castige campionatul sezonul asta, echipa joaca foarte bine, are atitudine, se bate dar e naiva, nu avem banca solida, daca ne lipsesc 2-3 titulari n-avem cu cine sa-i inlocuim, s-a vazut in meciul cu City absenta lui Partey ca a fost bulevard la mijloc, cu tot respectul pentru Jorginho dar asta n-are ce cauta la Arsenal, e prea lent pentru stilul echipei, el oricum a fost un transfer de avarie, e la numar. Nici varf nu avem, trebuie sa asteptam pana revine Jesus dupa accidentarea de la cupa mondiala, era in forma inaintea mondialului, era principalul marcator al echipei, ma tem ca n-o sa mai fie la fel dar vedem. S-a vazut naivitatea si lipsa de experienta a jucatorilor in meciul cu City, presiunea isi spune cuvantul, cu toata dragostea pentru ei dar Arsenal mai trebuie sa creasca pentru a emite pretentii la titlu, au peirdut foarte usor un avans de 8 puncte fata de locul 2, adica fata de City. Obiectivul super-realist e clasarea in top 4, eu unul voi fi multumit cu asta, locul 2 e deja bonus dar ramen de vazut, lupta la titlu e inca deschisa oricarui scenariu, aparent se da o lupta in 2, intre noi si city. E destul de frustrant sa fii intr-o lupta de cursa lunga cu City, jucam de departe cel mai frumos fotbal din Anglia, i-am dominat categoric o repriza, vazusem o statistica ca city sau in general echipele lui guardiola n-au mai fost dominate la statistica intr-un meci de vreun adversar de vreo 10 ani, asta spune multe despre forta grupului la Arsenal. Cert este ca echipa e intr-un progres sportiv evident avand in vedere ca ultimele 2-3 sezoane au fost dezastruoase de-a dreptul, acum 2 sezoane eram pe locul 16 dupa primele 10 etape. Orice ar fi COYG! Am fost cu ei cand erau pe locul 16, voi fi si acum.

| Hammurabi a răspuns:

Panathinaikos FC
Nu sunt în România.

| LordCristobal a răspuns:

Eu am sufletul alb-visiniu si tin cu Rapid si CFR Cluj.
Dar pe prima pozitie o pun pe Rapid.
Rapid are acel farmec pe care alte echipe nu il au si are un stil care cateodata iti bucura sufletul dar alteori te exaspereaza.Adica bate granzii campionatului dar ia bataie de la echipe mai mici.Sa nu uitam de galeria superba pe care o au care motiveaza fotbalistii si electrizeaza orice meci.
Si mai tin cu ei si pentru ca au facut o performanta frumoasa in 2006 cand au scos echipele nemtesti din Cupa Uefa si au ajuns sa joace in senifinale cu Steaua.