| SamsungGalaxy a întrebat:

Buna din nou! Ceva exercitii eficiente pentru abdomen imi puteti recomanda?( Sa le pot face acasa)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Astea le poti face acasa :
http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html

Dar nu uita de alimentatie, pentru abdomen alimentatia conteaza 90 %, exercitiile sunt aproape nesemnificative.

| Al3Cssa19 a răspuns (pentru Cosmin86):

LOL....cine vorbeste bravooo! ...ascultaa-i sfatul si vei ajunge in spital in maxim 2 saptamani laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Al3Cssa19):

Te rog, ai adaugat "funda?" dupa raspuns, ca un copil mic redus mintal.

Si se scrie "genuflexiuni", nu GENO, ca analfabetii. Iar genuflexiunile sunt pentru picioare ( in special daca le faci cu greutate ).

Si totusi, de la ce sa ajungi la spital? Esti retardat?

| SamsungGalaxy explică (pentru Cosmin86):

Ce alimetatie are trebui sa am?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SamsungGalaxy):

Bogata in proteine si saraca in carbohidrati si grasimi, cat sa reduci grasimea pana la 10 % si sa mentii masa musculara ( daca arzi si din masa musculara nu se mai vede asa bine ).

Acum depinde ce vrei, sa le maresti sau sa le faci vizibile, nu le poti face pe ambele in acelasi timp.

Uite mai detaliat :
http://www.culturism.ro/......domen.html

14 răspunsuri:
| IliadisJunior a răspuns:

Abdomene normale, sau semi-abdomene in fata, lateral happy!

| Beretta a răspuns:

Poti sa incerci P90X,ab ripper x

| Lysander a răspuns:

Cel mai simplu şi mai eficient exerciţiu: abdomene cu minge medicinală sau orice greutate ţinută lipită de piept.

| NOname0917 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ.. chiar si tractiunile ajuta daca stii cum sa le abordezi...cum spunea si cosmin86 genoflexiunile sunt total pe langa subiect

| Orgolios a răspuns:

Abdomene,lumanarea doar daca te duci o data cu picoarele.

| Al3Cssa19 a răspuns:

Abdomene, genoflexiuni, chiar si lumanarea ajuta! laughing FUNDA? puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru Al3Cssa19):

Genuflexiuni? esti complet pe langa

| ChR a răspuns (pentru Cosmin86):

Mijlocu, inclusiv peretele abdominal trage din greu sa te tina cand faci genuflexiuni (genuflexiuni adevarate)

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChR):

Flori, asa si cand fac flotari la paralele la ultimele repetari mi se incordeaza muschii gatului, asta nu inseamna ca o sa fac flotari la paralele pentru gat, cum nu o sa fac genufleixuni pentru abdomen, ci doar pentru spate.

oricum abdomenul participa la multe exercitii la sala, eu vorbeam despre exercitiile strict pentru el, nu ca participa ca grupa secundara la altele

| Maria84s a răspuns:

Http://www.cosmetics-online.ro/index.php?route=product/category&path=39
Aici poti achizitiona ventuza de masaj flexibila si poti sa-ti faci masaj prin vacuum.