| Ionut2143 a întrebat:

Buna. Doresc sa dau la pompieri, dar problema este ca nu pot face tractiuni. Conform traseului aplicativ sunt necesare efectuarea a 3 tractiuni corecte.

Cum pot sa fac tractiuni si sa am puterea in maini necesara?

Credeti ca pot face 3 tractiuni pana peste o luna cand este proba?

Mentionez ca am inaltimea 1.71m si greutate 75kg. Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mai slabit de acum trei zile de cand ti-am raspuns la cealalta intrebare asemanatoare cu asta. Se pare ca nu prea te incanta efortul fizic daca o repeti. Daca tot ai sa o postezi mereu se duce drk luna aia pe care spui ca o mai ai până la proba si ai sa fii nepregatit. Apuca-te de lucrat bratele, nu mai trage de timp.

| al0o0o0 a răspuns:

Eu zic ca poti cu perseverenta. Eu nu am putere in maini si intr-o saptamana de antrenament relativ am reusit sa ajung sa execut 5 tractiuni corecte fara pauza intre ele, deci cred ca si tu poti cu cateva exercitii pentru maini si exercitiu. Gaseste-ti pe cineva care stie sa faca si care te poate ajuta.