| NissanNavara a întrebat:

e vreo diferenta intre flotari si impins de la piept? daca da, care?

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e o diferenta asa mare.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru OnuOnulică):

N-ai nici o treaba in chestia asta

| Cosmin86 a răspuns:

Esti complet pe langa

copil mic...

| NissanNavara explică (pentru Cosmin86):

La cine te referi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru NissanNavara):

Cineva care si-a sters comentariul, ca apare ca raspuns general

| greyhound a răspuns:

In princpiu nu, se lucreaza cam aceiasi muschi dar la banca mai poti schimba inclinarea sa lucrezi si alte zone ale pieptului, poti mari greutatea

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pentru piept, clar impins sau fluturari, flotari doar daca nu ai posibilitatea sa te duci la sala, ca sa faci ceva doar de mentinere
Controlezi mult mai bine muschiul la impins decat la flotari

| BracKMyhay95 a răspuns:

Nu stii despre ce vorbesti!

| ONElena11 a răspuns:

Atat flotarile cat si impinsul la piept lucreaza in principal pectoralii

| aLeXaNdru145 a răspuns:

NORMAL. e mult mai bun impinsul cu bara decat flotarile, mult mai bun.

| st3fDub a răspuns:

Salut! Eu nu as intra in detalii inutile.Ce trebuie sa retii este faptul ca facand constant flotari poti observa o crestere a tonsului muscalar, forta, rezistenta.Ca exercitiu pentru masa, nu te ajuta la mare lucru.Eu la inceput obisnuiam sa le folosesc ca incalzire inainte de antrenamentul la piept. Oricum, e un exercitiu bun, de facut acasa.Antreneaza multe grupe de muschi si daca vrei sa ai rezultate mai bune, poti incerca diferite tipuri de flotari, intre scaune(pun presiune mare pe pectorali si triceps), diamant, spartane si asa mai departe.Impinsul de la piept, orizontal, declinat, inclinat e un exercitiu de baza pentru masa. Daca ai fost vreodata pe la sala si ai incercat, sigur ai observat diferenta dintre impins la piept si flotare.

| afterlifesupreme a răspuns:

Cred ca da. flotarile iti dezvolta mult muschi de la antebrat, iar impinsu de la piept iti dezvolta muschi deltoizi

| Nickname1890 a răspuns (pentru afterlifesupreme):

Ai zis-o! Atat flotarile cat si impinsul la piept lucreaza in principal pectoralii (muschii pieptului). Deltoizii lucreaza si ei dar mult mai putin.

Nissan, depinde foarte mult. Exista o gramada de variatii ale flotarilor astfel incat sa lucrezi diversi mushi sau diverse parti ale acelor muschi.

Daca iei flotarea clasica singura diferenta fata de impingerea la piept, este ca la cea din urma poti ajusta greutatea asa cum vrei.