| Annnonim a întrebat:

Cum pot face un pic de piept fara impins la bara sau exercitii de sala? Pot face 100 flotari! As vrea un fel de flotari care sa imi mareasca pieptul.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pune greutate sa nu poti peste 8 repetari.

Faci peste 8 flotari? Maresti greutatea.

Asa se maresc muschii, nu cu sute de repetari...

| Annnonim explică (pentru Cosmin86):

Pot face flotarile cu greutati o zi da o zi nu sau Luni Miercuri Vineri sa fac flotarile cu greutati?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Annnonim):

Daca lucrezi pieptul cu adevarat intens e posibil sa ai nevoie de mai mult de o zi de pauza. Lasa 2 zile.

La antrenamentele adevarate o sa lasi si 6 zile pauza ( eu asa las mereu )

| Annnonim explică (pentru Cosmin86):

Nu cred ca e intens! Am un ghiozdan cu greutate si il pun in spate si fac 5-10 serii a cate 8-10 repetari

12 răspunsuri:
| genTlemeNNN a răspuns:

Incearca sa faci flotari in pumn. Adica cum faci flotarile normale numai ca tii pumnul dar la mijloc in dreptul sternului.

| Annnonim explică (pentru genTlemeNNN):

Gen flotarile Diamant?

| genTlemeNNN a răspuns (pentru Annnonim):

Da dar nu cu palmele cu pumnii eu am incercat si e foarte greu si un baiat de la box prietenl meu face chestia asta de dabea 1 luna si are zica ca ia proteine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annnonim):

Nu fa flotari in pumni, e o prostie, o sa ai probleme cu inchieturile mainii la un moment dat, si nici flotarile normale nu o sa poti fi in stare sa le faci.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru genTlemeNNN):

Nai nimerito, sunt pentru triceps

| Annnonim explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Imi recomanzi te rog niste exercitii?
Dar cum am zis si mai sus fara sala! big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Annnonim):

In mare parte cum zicea si cosmin86, flotari normale, cu greutate suplimentara, astfel incat sa faci in jur de 8 repetari

| dyk3yy a răspuns (pentru Annnonim):

Poti sa faci si exercitii cu gantere, pentru piept.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar, din contra, incheieturile se intaresc din cauza presiunii constante asupra lor.