| stefana03 a întrebat:

pot incepe gimnastica de la 13 ani? Gimnastica este visul meu de cand eram mica si as da orce pentru asta. Eu pot face spagatul, sfoara, podul din picioare si sanstau in maini. Credeti ca am vreo sansa?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca te referi la gimnastica artistica (sol, barna, paralele, sarituri), varsta de debut e mult mai mica (jumatate din cat ai tu). Dar poti incerca cu gimnastica ritmica, daca talentul si rezistenta la efort te recomanda. happy
Intereseaza-te de un antrenor de gimnastica si vezi ce recomandari primesti. Te poate ajuta si profesorul de educatie fizica.

| stefana03 explică (pentru dannyel86):

Mie imi place mai mult gimnastica artistica...