| LeeMaya a întrebat:

Buna imi puteti arata niste exercitii cum as putea face spagatul?
Dupa multe cautari am inteles ca fandarile sunt cele mai bune...dar mai este si altceva?
Funditaa!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| madapufi21 a răspuns:

Buna! Trebuie sa faci in fiecare zi, regulat, diferite intinderi. Adica, te apleci si iti atingi cu mainile degetele picioarelor, fara a indoi genunchii si stai in pozitia asta aproximativ 10 secunde. Apoi faci invers:cu mainile inainte, iti ridici picioarele astfel incat sa-ti atingi degetele lor de palme. Poti face si alte exercitii de genul asta, iar in fiecare zi intindete ca atunci cand faci spagatul si vezi cat de mult poti. Vei observa progresul. Sper ca te-am ajutat! Funda?