| 6945535 a întrebat:

Imi puteti spune si mie va rog o metode sau un sport pentru tonifierea intregului corp? Am probleme foarte mari si nu stiu ce sa mai fac.va multumesc

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Misto. bine ca zic ca ai probleme. de care? greutate?

| Goldenboy97 a răspuns:

Poti incepe prin a manca "curat" si miscare (ex: mersul pe jos).

| 6945535 explică (pentru Goldenboy97):

La alimentatie trebuie sa mai lucrez. Dar de mers pe joc, merg aproximativ 90min pe zi si mai alerg din cand in cand si tot degeaba.Sti cumva ce fel de sala pot sa fac ( banda, greutasi etc )?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru 6945535):

Poti sa iti imparti saptamana asa:
3 zile antrenament cu greutati. Grupele mari: Picioare, Spate, Piept + (optional) grupe mici: biceps, triceps, abdomen, umeri, etc.
Fiecare antrenament sa dureze 30-40minute maxim.
2 zile cardio, adica poti sa faci banda, bicicleta, etc.
2 zile de odihna.
Cat despre alimentatie, legume si carne slaba, lactate + 1, 2 fructe pe zi.

| 6945535 explică (pentru Goldenboy97):

Iti miltumesc mult.o sa incerc asa happy