| anonim_4396 a întrebat:

puteti sa-mi ziceti tot ce trebuie sa stiu despre slabit?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe google, gasesti tot felul de dracii folositoare/inutilewinking.

| Bbiiii a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Daca vei să slăbeşti foloseste o cură de slăbire disociată si fă peste 1 oră de sport/zi. Scuze că poste aici dar la rasp nu mergehappy

| kitana a răspuns:

Ufff sunt prea multe de spus. daca vrei sa dea rezultate imbina sportul cu dieta,bea multa apa,ia calciu(se intelege fara porcari gen cipsuri,dulciuri, paine, sucuri acidulate sau fast food, de fapt nu prea trebuie sa ne gandim la ceea ce nu avem voie sa mancam pentru ca astfel papilele noastre gustative o sa aiba amintiri placute care o sa ne ispiteasca, trebuie sa gandim pozitiv sa zambim sa manam multe proteine ex; pui, peste, oua; si sa ne luam portia de vitamine din legume si fructe.Alimentele de tip fast food nu ne asigura organismului nostru o functionare optima ci numai ni-l impregneaza cu grasime creia colonul nostru nu ii face fata si asa ne alegem cu reziduri alimentare care nu dispar foarte repede asa ca incercati sa mancati in mare sanatos ca sa nu va taiati prin dieta si pofta de viata atata timp cat ii dati organismului vitaminele si mineralele necesare o sa va simtiti bine fara stari de oboseala accentuata. Masaje cu creme anticelulitice, poti sa incerci si mancarea picanta daca nu ai o problema cu asta, si nu in ultimul rand trebuie sa gasesti ceva care sa te motiveze cu adevarat si sunt sigura ca ai destule motive, eu mi-am lipit in camera un poster cu o tipa care are un corp fenomenal sincer ma ambitioneazalaughing))