| zorensen a întrebat:

Buna,recent m-am apucat de sala si as vrea daca s-ar putea sa imi spuneti si mie o alimentatie buna care sa cuprinda undeva la 4 mese pe zi si daca proteina asta m-ar ajuta sa iau in greutate
http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/51-super-mass-r.ht ml#.Vfi89TnrgrJ

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Salut! Mesele se fac dupa viata ta de zi cu zi. Ca alimente... carne de pui, curcan, cod, somon, macrou, cartofi, orez brun, legume, fructe dar nu exagera cu ele. Incearca ca in fiecare zi sa-ti atingi macro-nutrientii necesari(proteine, grasimi, carbohidrati). Nu folosi suplimente inca, o sa avansezi mult pentru ca esti incepator.Du-te la sala cateva luni, si te folosesti doar de alimentatie si dupa daca vrei sa continui poti folosi ce supliment iti trebuie si pe care il preferi. Referitor la tentatii, junk food, dulciuri si altele. Odata si odata poti manca 30 g de ciocolata, un ecler, o felie de pizza dar cu moderatie. Ai grija la ce mananci, alimentatia e baza in sportul asta! Sport la treaba!

| zorensen explică (pentru Moonlight15):

Cartofii si orezul fiert sau nu conteaza?

2 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Da, este ok.