| anonim_4396 a întrebat:

De 1 saptamana m-am apucat de sala si vreau sa imi iau ceva suplimente sa cresc in masa musculara. sunt bune astea 2? http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/51-super-mass-r.ht ml si http://www.redis.ro/ro/creatina/38-creatina-r-tablete.ht ml. ce parere aveti se merita sa le cumpar? sau ce imi recomandati vreau sa fie cv accesibil la pret pana in 60-70 lei.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Suplimentele bune costa 150-200 de lei.

cu 60-70 de lei poti lua cateva kg de piept de pui ( au mai multe proteine decat faina aia de la Redis )

ca sfat : evita redis si nutritech

| greyhound a răspuns:

Nu, nu sunt bune, gandeste-te si tu cam ce ar putea fi in cutia aia din moment ce costa 30 lei
O varianta mai potrivita ar fi
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=66&cID=116&dID=0&bID=0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu lua asa ceva! mai bine mergi la un nutritionist si iti face un plan de alimentatie sanatoasa

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu ia? ai habar despre ce e vorba?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Stiu foarte bine despre ce este vorba, da m-a doare in **** de ce v-a bagati pe gat, a fost doar o parere...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

O parere proasta, de om care "stie foarte bine" laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

De ce nu-i dai tu un sfat "desteptule "?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca i-au zis altii, ce parere au despre redis si ce ar trebui sa-si comande de fapt

si e aiurea sa dai un sfat unui copil care abia s-a apucat de 1 saptamana de sala ( cel mai probabil are alimentatia praf), dar vrea suplimente, sa suplimenteze o alimentatie care nu exista

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Am impresia ca nu ai inteles nimic! ai citit de fapt ce i-am scris eu? ce e mai sanatos? o alimentatie potrivita, naturala sau tablete si prafuri? tocmai pentru ca e inca un copil i-am recomandat sa nu ia nimic! te rog nu imi mai raspunde personal ca nu mai am chef de discutii cu tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ambele sunt sanatoase, suplimentele alimentare ( ca asa se numesc tablele si prafurile ) sunt doar sa suplimenteze ce nu poti lua din mancare

eu personal folosesc prafuri proteice deoarece mi-e greu sa mananc 1 kg de carne pe zi in fiecare zi, asa ca decat sa-mi fortez ficatul cu atata carne e comod sa folosesc suplimente ( care sunt practic mancare concentrata )

| Wehes a răspuns:

Redis = Cea mai proasta firma.
La bugetul ila, habarn-am ce sa-ti recomand. ( destul de mic )
Cauta : http://www.megaproteine.ro/
Daca reusesti sa ajungi pe la un buget, gen 100 lei mai merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Arkhasas a răspuns:

Nici bine nu te-ai apucat şi deja suplimente? Ai răbdare că o să creşti.
Cele de la redis sunt praf.