| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si acum 3 luni m-am apucat de baschet. Este prea tarziu sa fac baschet la varsta asta? Adica uni se apuca din clasa 1. Sincer si eu mi-am dorit din clasa 1 sa fac baschet dar nu am avut posibilitatea sad. Multumesc

4 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Niciodata sa nu spui niciodata! Ba chiar cred ca o sa evoluezi mai rapid decat ceilalti pentru ca iti place.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

De ce sa fie pres tarziu? Dupa 16 ani nu mai poti arunca o minge in cos, sau ce? Ai zis ca te-ai apucat acum 3 luni, deci tu ar trebui sa stii mai bine. Trebuie doar sa exersezi si in timp o sa ii prinzi din urma pe ceilalti.

| R3miCS a răspuns:

Nu este tarziu. Daca ai inaltimea potrivita si stii sa joci bine, nu este tarziu, mai ales de o echipa.

| riza26 a răspuns:

Nu e deloc tarziu,nu te lasa intimidat de experienta altora, atat timp cat ai incredere in tine ca vei reusi, o poti face, barbia sus si nu te lasa calcat in picioare, succes