| ionutz598 a întrebat:

Sunt anumite exercitii pentru picioare...de ex ma refer in special la PRESA care poate incetineste cresterea in inaltime?

Va rog daca puteti sa imi dati un sfat!
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Pt sanatatea ta si a coloanei tale,Nu fa nici odata: Geno cu bara in spate, Presa la picioare.
Dc? - Te apasa pe coloana
Uni zic ca nu-i adevarat!
-Ok, dupa 10 ani nai nimic, dar cand ajungila 40/50 tu o sa stai tot cocosat ori la pat, iar copii tai le vor fi mila de ce tata au.
Fa ce vrei, dar eu zic sa nu faci alea 2 exerciti nici odata!

| Catalin_Mothanelu_1993 a răspuns:

E o mik problema aici, corpul uman are o anumita limita de crestere, asa se nasc toti. daca te apuci de sporturi din astea special ca sa iti formezi musculatura, hormonu ala de crestere care e limitat, se consuma acolo.deci problema nu e CE exercitii faci, conteaza CAND le faci. Cel mai indicat e sa le faci dupa 17 ani cand deja cresterea pe inaltime e cam gata, si daca treci de 20 de ani si ti se pare k muschii tai nu mai cresc, orice sala decenta iti poate aduce creatina, sau batoane de proteine, sau alte inventii sa mai cresti carnea de pe tine big grin sper ca te ajuta cu ceva