| Ali022 a întrebat:

Buna seara, am și eu o mică problema, nevoie de putin ajutor de fapt.
Am pus un bilet pe betano...pe bilet am pus 9 meciuri și as vrea sa știu dacă aleg " 8 selecții=9 " asta înseamnă ca din 9 meciuri unul poate fi necâștigător iar după totuși sa se calculeze și sa câștig ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca, din 9 meciuri ai sanse ca toate 9 sa fie necastigatoare si doar intr-un caz ultra fericit, sa fie doar 1 castigator.

| Ali022 explică (pentru Violleta2022):

Hmm, nu cred ca e asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ali022):

Eu sunt sigura ca este asa.
Dar intoarce-te sa ne spui cate ai castigat si mai ales cati lei.
Probabilitatea matematica spune ca, sansele de castig sunt de doar 0. 0000007%