| Grumpy123 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandatii pentru a putea invata sa fac sfoara sau spagatul? happy Am 11 ani,din cate am inteles pela varsta asta ar trebui sa imi iasa...
So,funda la raspunsul cel mai bun.
PS. Fara gimanstica la sala si de asta, vreau acasa, frumos.

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Intai incalzeste-te bine, cel putin 5 minute.
Lucreaza mult la picioare: fa fandari laterale, cat si in fata si-n spate.
Pentru a-ti "mari" elasticitatea, incearca tipul asta de exercitii : http://www.youtube.com/watch?v=tmSPbPLwCDE.
Nu-ti obosi musculatura.
Daca exagerezi prima oara, o sa faci o febra musculara frumusica.
Dupa o zi sau 2 de repetitii o sa-ti iasa. :)

1 răspuns:
| Alexnoname a răspuns:

Ia lectii de dans si nu incerca prea mult de una singura petru ca te vei accidenta mai ales daca nu ti-ai incalzit coloana. acest lucru necesita mult efort..nu vine de la sine