| RobertG101 a întrebat:

Deci azi se fac 3 saptamani de cand merg la sala, dar parca obosesc din ce in ce mai repede, in loc sa progresez. De ce oare? Oare din cauza la ce mananc? Eu dimineata beau lapte cu fructe, si o felie de paine cu gem/branza/sau sandvish cu mezeluri mai rar. La pranz mananc ce face maicamea de obicei, diferite chestii zilnic si nu ma indop. "Cina" consta in fructe seara pe la ora 16 sau 17. Eu tin un anumit regim deoarece vreau sa slabesc pana la 70 kg pana in august, si acum am 78. Daca mai slabesc, voi fi in forma pe care mi-o doresc, sa fie mai rezistent la efort?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Fructele se consuma doar pe stomacul gol si in prima parte a zilei. Fiindca fructele se digera in intestinul subtire, nu in stomac, iar daca dau de mancare in stomac, stau acolo si "fermenteaza" pana pot fi digerate. Iar combinatiile de iaurt/lapte cu fructe fi atent la eticheta, de multe ori au prea mult zahar.
incearca inainte de antrenament o masa complexa, ce gateste mama ta, o portie suficienta pentru a avea energie, insa nu mare incat sa nu te mai poti misca la antrenament. Si de abia dupa antrenament poti manca ceva dulce, sa-si revina muschii.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand ai nevoie si de proteine care vad ca le eviti,in al dolea rand zaharul te determina sa te simti obosit si daca nu faci nimic,dimineata este important sa manci ceva care da energie rapida incearca miere bio tot atunci e ok sa bagi si cardio /culturism ambele in acelasi sesiune,fara masa musculara e normal ca te simti obosit, dupa masa carne nu multa dar macar un snitel de pui, porc, peste, seara un fruct, 80% din slabit este dieta, multi merg la sala baga 2 shorma si se plang ca nu slabesc,de asta tiam recomandat mai multe proteine ca sa isi menti masa musculara,sa numai ai foamete asa mare, si eu sunt la slabit si stiu cum e, dar repet ia-ti un jurnal si scrie tot ce manci, nu trisa si scrie si ce faci intre mese, vad ca ai o dieta high carb desi sigur depasesti tu o mie de calorii nu isi dai seama de asta ca zaharul =otrava alba te mentine intr-o cursa nebuna de asta recomand mierea bio ca ofera energie rapida plus vitamine bine o lingurita pe zi atat, da poti ajunge acolo dar cu ambitie, vointa, doar 5% isi pastreaza greutatea in urmatori 5 ani, asta inseamna ca slabitul trebuie sa reprezinte o scimbare de mentalitate, personalitate, gandire asupra sanatati si a luptei continue cu greutatea, ia-ti un cantar si cantarestete zilnic

| untu a răspuns:

Renunta la dulciuri si sa mananci fara paine (in loc de paine, mananca mamaliga)! Doar asa poti slabi! Mai ales sa mananci multe fructe, mai ales zmeura ca arde toate caloriile!

| Daniel9988 a răspuns:

Laptele impreuna cu fructele are un efect laxativ....pffff! Nu imi inchipui cum iti petreci jumate de viata la baie!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns (pentru RobertG101):

Mai rau...chimicalele alea?! Era mai bine daca le combinai, sincer...

| MihaelaDart a răspuns (pentru Daniel9988):

Nu la toata lumea are acelasi efect, fiecare corp reactioneaza diferit. Si eu imi combin laptele cu fructele si nu am nici pe naiba.

| MihaelaDart a răspuns (pentru RobertG101):

Daca tii o dieta, incearca sa renunti la acele milkshack-uri sau iaurturi lichide cu fructe, au cele mai mult zahar si diferite e-uri pe care ei nici nu le pronunta pe eticheta doar cu astfel de denumiri. Mai bine iti faci un milkshack din fructe proaspete si lapte de 1, 5%. Trebuie sa consumi alimente cu mai putine calorii, mai putine carbohidrati si mai multe proteine, asta e smenul intr-o dieta sanatoasa. Informeaza-te http://www.csid.ro/......-13761692/ si http://www.csid.ro/......-15445129/

| Alfred0703 a răspuns:

Sincer, asa m-am simtit si eu la inceput. Este destul de ok ce mananci, dar se putea si mai bine. Incearca sa mananci proteic gen piept de pui la gratar, mazare, iaurturi, albusul oului. Eu merg deja de 2 luni si simt ca nu mai pot din cauza scolii asa ca am decis sa iau o pauza de o luna pana trec tezele, deoarece le profilul meu nu e de gluma cu ele. Sa nu iti treaca prin minte sa iei proteine.

| GeoforceExperience a răspuns:

Prietene tu te antrenezi peste 30-40 min + 3 zile pe saptamana ca un barbat serios? sau te antrenezi 6 ori sapt / 2 ore

Răspuns utilizator avertizat
| GeoforceExperience a răspuns (pentru RobertG101):

Redu 3 zile pe sapt. Ca sa slabesti nu trebuie sa mananci sanatos+ sa faci 6 ori zile de sala, trebuie sa fi in deficit caloric

Răspuns utilizator avertizat