| bobonel a întrebat:

Buna seara TPU.De o luna am inceput sa merg la sala si mi-am cumparat proteine GFX8 pentru crestere musculara.Precizez ca in ultimele 4 luni am slabit 15 kile (aveam 92 la inaltimea de 1.80).Am slabit natural, prin alergare si mancare sanatoasa.Pe prospectul GFX-ului scrie ca se ia de 2 ori pe zi (odata la trezire si odata dupa antrenament).Credeti ca se vad rezultate daca iau decat odata pe zi (dupa antrenament). Procedez asa fiindca imi e teama sa nu pun la loc grasimea care am dat-o jos.Astept pareri din partea voastra.Multumesc si va urez o seara placuta!

7 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

GFX-ul este un gainer, te ajuta sa iei in greutate. Poti incerca un concentrat proteic care are doar proteine si foarte putini carbo, proteina din zer.

| DAnc3 a răspuns:

Gfx8 este o tampenie, tu ai vazut ca aproape jumate este numai zahar?

| hgcl a răspuns:

GFX-ul este o proteina de tip gainer din cate stiu eu. De ce nu ti-ai luat o proteine din zer peste un 80% daca chiar nu vrei sa pui si grasime. Si luai odata dupe antrenament. Pote ca te consta putin mai mult dar nici rezultatele nu cred ca intarziau sa apara cu o alimentatie potrivita.

| maradona10 a răspuns:

Mai bine arunca proteinele acelea cel mai bine e sa iei proteinele din alimente happy

| bobonel explică:

Este ok daca termin cutia asta si dupa iau ceva cu concentratie proteica mai mare? Mai am 1kil jumate din asta.Ce propuneti sa iau?

| razvanrazory a răspuns:

Daca GFX8 e proteina de ce crezi tu ca astea ar face sa pui grasime pe tine?
Iar daca nu vrei sa te ingrasi mananca foarte putini carbohidrati, nu manca prea multa paine si nu prajii cu ulei de floarea soarelui sau daca da cu foarte putin dar eu recomand fiert.
Proteina se poate transforma si in carbohidrat(energie) daca nu ai destula, depinde cate de intens e antrenamentul.
Daca vrei sa fii definit atunci iti recomand sa procedezi asa:
mananca cat mai putini carbohidratii si cat mai multa proteina si sa nu lucrezi cu greutatii mari.

| bobonel explică (pentru razvanrazory):

In primul rand multumesc pentru raspuns.Gfx are pe langa aportul mare de proteina si multi carbohidtati (din aceasta cauza imi este teama de sa iau de 2 ori pe zi).In aceasta perioada lucrez cu greutati mai mari pentru a pune ceva masa musculara.