| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU!
Deci eu am 13 ani am forta in mana dreapta de pun toata scoala la skandenberg insa in mana stanga e cu totul opus toti ma pun cand fac cu stanga. Intrebarea mea este de ce nu am forta mare in stanga si cum sa fac sa am si in stanga forta!

6 răspunsuri:
| SeReNoo a răspuns:

Salut! U ai aceeasi problema ca a mea.
Tu atunci cand iti fortezi mana dreapta ea creste in forta. Trebuie sa faci si cu mana stanga sa ajungi la aceeasi putere.
Posibil pe viitor te vei apuca de sala si acolo o sa ai mari probleme. pentru ca o sa cresti nuami pe partea dreapta. Adica si tricepsul o sa il ai mai mare pe mana dreapta si toate grupele vor intra mai bine pe mana dreapta.
Ai timp sa recuperezi!
Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SeReNoo):

E stupid sa adaugi "funda?" dupa un raspuns

| Denis_1041 a răspuns:

Asta e pentru ca ai lucrat doar cu mana dreapta nu ca nu ai avea forta in ea incearcasa faci si cu stanga si cu timpu o sa ai mai multa tactica si cu mana stanga asa e si la mine mam bazat prea mult pe dreapta dar acum fac si cu stanga

| konon a răspuns:

Daca te.ai dat laba numai cu dreapta...

| alex010201 a răspuns:

Trebuie sa iti lucrezi muschii cu niste gantere

| MariusT14 a răspuns:

Fa laba cu mina stinga happy