| shhhs a întrebat:

stiti un site cu un program de antrenament pentru lupte(antrenament practicat de unul singur) sau stiti chiar voi un antrenament pentru lupte, preferabil ceva gen karate?
pls daca aveti dati-mi si mie.
Mersi... funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Asta e adevarul... mai bine strangi niste bani si mergi la sala. Mai tai din diverse alte placeri si gata. 100 - 150 RON pe luna nu e chiar o avere. Iar dupa ceva timp mai ales daca ai talent poti sa-i explici instructorului care e situatia si poate iti mai face un discount.

10 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Gen sa inveti Karate de unul singur acasa?

| shhhs explică (pentru Nickname1890):

Da. Eu nu imi permit sa merg la sala...

| Nickname1890 a răspuns (pentru shhhs):

Inteleg... dar ideea e urmatoarea: ce incerci sa realizezi? Care este scopul final al practicarii acasa?

| shhhs explică (pentru Nickname1890):

Obtinerea unor abilitati optime de lupte cu sau fara arme...

| shhhs explică:

De lupta*

| Nickname1890 a răspuns (pentru shhhs):

Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu vei obtine asta in veci exersand acasa cateva lovituri in gol. Abilitatea de lupta si de a face fata eficient intr-o situatie reala o obtii in sala dupa cativa ani de antrenamente. Antrenament cu partener, sparring etc.

Parerea mea ca ce vrei tu sa faci acasa e pierdere de vreme, mai bine iesi in parc la alergare face bine la conditia fizica.

| shhhs explică (pentru Nickname1890):

Hmm...nasol.
mersi oricum

| shhhs explică (pentru Nickname1890):

Adevarul e ca eu nu prea am parte de astfel de placeri pe care sa le tai obtinand astfel bani in plus.
Mersi inca odata.

| Nickname1890 a răspuns (pentru shhhs):

Asta e adevarul... mai bine strangi niste bani si mergi la sala. Mai tai din diverse alte placeri si gata. 100 - 150 RON pe luna nu e chiar o avere. Iar dupa ceva timp mai ales daca ai talent poti sa-i explici instructorului care e situatia si poate iti mai face un discount.

| adrew a răspuns:

De unul singur cred ca ai putea sa inveti taekwondo sau box, sint o multime de tutoriale pe youtube despre tot felul de kick-uri si lovituri din taekwondo, insa red ca cel mai bine e sa-ti montezi un sac de box acasa si sa-l lovesti cit iti pofteste inima

| shhhs explică (pentru adrew):

Nu imi permit un sac de box. xD
Poti sa-mir ecomanzi ceva care se poate realiza fara utlilizarea banilor te rog?
Si imi dai niste linkuri te rog?