| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt disperata, de un an alerg pe banda deoarece vreau sa scot 1 km în 4 minute și de ceva timp am început sa alerg afara dar nu scot timpul pe care îl scoteam cu ușurință pe banda și obosesc foarte repede plus ca nu știu cum sa respir, parca nu trag suficient aer în plămâni. CE SA FAC, VA ROOG AM MARE NEVOIE SA SCOT TIMPUL.

3 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Gaard_Soren_1973 ti-a raspuns

in plus mai e si rezistenta aerului care nu e mare dar e indeajuns

iar faptul ca nu poti sa respiri e clar ca faci un efort MULT MAI MARE!

Răspuns utilizator avertizat
| crud a răspuns:

Pai, "iarna nu-i ca vara" si banda nu-i ca asfaltul. Uite aici despre respiratia in timpul alergarii, poate te ajuta.
https://www.andreirosu.org/......alergarii/