| Preocupatul a întrebat:

Am 14 spre 15 ani, 61kg si 180cm si vara aceasta ma plictisesc si nu stiu daca sa ma apuc de sala sau de un sport preferat.Va rog sa imi dati niste sfaturi.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, ar fi nemaipomenit sq te apuci de un sport la varsta asta, impustind 2 iepuri dintr-o lovitura: practicand un sport care te dezvolta frumos si armonios si totodata iti umple timpul, de zi cu zi. Apuca-te de baschet sau volei, fiindca esti inalt si ai toate sansele sa fii bun la ele.

| edit28 a răspuns:

De unde sa stim noi ce sport iti place?

| ruddy a răspuns:

Eu personal prefer sala, poti merge cand ai timp si chef. Daca ai in apropiere ii din nou un bonus. Iti dezvolti toata musculatura corpului, iar daca te atasezi de acest sport, te va ajuta mult pe vitor. Imi plac si alte sporturi, dar nu de fiecare data pot sa merg la ora x, in locul y. Daca vrei sa faci doar 2- 3 luni poti merge la sportul preferat, daca vrei sa continui, cred ca iti va fi mai usor pe intreg an sa mergi la sala.

| irezistibilul a răspuns:

Eu daca as avea varsta ta m-as apuca fara sa ma gandesc de un sport. Inotul este un sport complet, care te dezvolta complet, deci cred ca este cea mai buna alegere pentru tine. Daca as fi in locul tau as face inot pana la vreo 18-20 de ani si dupa varsa aceea as baga numai sala. Peste cativa ani o sa arati beton!