| Rritu a întrebat:

Buna TPU

Am 15 ani, 1.85 si 63 kg, deci sunt inalt si cam slabut.

As vrea sa ma apuc de sala. ce imi recomandati pentru inceput? happy

Eu m-am gandit sa merg la sala 6 zile / saptamana, exclus duminica pentru ca e inchisa sala.

M-am decis sa fac asa:

Luni:

Biceps/Triceps

Marti:

Spate/Piept

Miercuri:

Abdomen/Antrebrat

Joi:

Biceps/Triceps

Vineri:

Spate/Piept

Sambata:

Abdomen/Antebrat

Si am sa il mai modific cu timpul.happy asta e un program cu care sa incep

Vi se pare inregula ce am spus? tongue

Promit ca

Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

SAl ai uitat o chestie foarte importanta si anume picioarele, este un program c-am greu muschi au nevoie de cel putin 3 zile de odihna eu cred ca e pre-a mult 6 zile pe saptamana o sa te plictisesti eu cred ca -i suficient acum ca e vara 3 zile pe saptamana si sa mergi pe ziua 1 piept-biceps-triceps- ziua 2 spate-umeri ziua 3 picioare abdomen in restul sa faci banda sau cardio sa stii ca sala nu te ajuta neaparat sa te ingrasi daca nu manaci mai mult si inca ceva trebuie sa iei si ceva suplimente ca altfel o sa cresti mai lent si trebuie multa rabdare Daca insisti si vrei 6 zile incarca asta :
luni-piept
marti-biceps
miercuri-umeri
joi- picioare
vineri- triceps
sambata-spate
bafta pa

3 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Eu iti recomand sa nu incepi saptamana de lucru cu Bratele deoarece vei face febra musculara si nu vei putea lucra cum trebuie celelalte exercitii in zilele ce urmeaza. De asemenea, o mare parte din exercitiile pentru Brate, Piept si Spate lucreaza in mod indirect si antebratul deci nu cred ca ar trebui sa te axezi prea mult pe el. De asemenea ar fi bine sa nu lucrezi intr-o zi doua parti majore ale corpului(sa nu combini intre ele spate-piept-umeri). In rest iti poti face programul in functie de cum vrei tu. Dar sa nu uiti ca ai nevoie si de cardio. Daca mergi la sala si nu vrei sa dai bani in plus pentru a avea acces la zona de cardio ai putea sa mergi cu prietenii la fotbal sau in cazul tau baschet sau pur si simplu sa mergi zilnic jumatate de ora. Succes

| Seby_3265 a răspuns:

Nu-i asculta, daca vrei sa stii ce e bine pentru tine, mai ales pe seby sau pe bighidiu ala de 12 anilaughing tr un mesaj pe privat sa iti spun mai multe. Auzi ca piept biceps tricepslaughing

| vlad321_6629 a răspuns:

Seby eu am numai 12 ani si am o gamba zici ca am 15 si fara sa fac nimica. Si tie Rritu iti recomand luni bicebs marti triceps marti spate joi picioare si vineri tot ce ai facut toata saptamana