| Rritu a întrebat:

Buna TPU
Am 15 ani, 1.85 si 63 kg, deci sunt inalt si cam slabut.
As vrea sa ma apuc de sala. ce imi recomandati pentru inceput?happy
Eu m-am gandit sa merg la sala 6 zile / saptamana, exclus duminica pentru ca e inchisa sala.
M-am decis sa fac asa:
Luni:
Biceps/Triceps
Marti:
Spate/Piept
Miercuri:
Abdomen/Antrebrat
Joi:
Biceps/Triceps
Vineri:
Spate/Piept
Sambata:
Abdomen/Antebrat
Si am sa il mai modific cu timpul.happy asta e un program cu care sa incep
Vi se pare inregula ce am spus?tongue
Promit ca

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Ia-o mai incet mai intai du-te de 2-3 ori pe saptamana corpul nu e invatat pentru 6 zile la rand intensiv.
E bine in schimb ca vrei sa lucrezi toate grupele de muschi. Programul mi se pare ok dar du-te vreo 2 saptamani mai rar de 2-3 ori si apoi mai des sa iti obisnuiesti un pic corpul cu schimbarea.