| Andrey9875 a întrebat:

Am 15 ani si am 1.68 inaltime, as dori sa ma inalt cat de mult posibil sa ajung cam la 1.95 m credeti ca am sa reusesc cu o alimentatie buna mult sport si somn, iar parintii mei nu sunt foarte inalti.Ce parere aveti? Cel mai util raspuns primeste FUNDA.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Vei creste cat iti dicteaza geneticul. daca ai tai nu sunt foarte inalti, nici tu nu ai sanse sa fii. decat daca ai in genetic pe cineva inalt si sa ai norocul sa mearga geneticul inspre acea persoana (sa ii semeni). sportul influenteaza inaltimea, dar nu 30 cm. asta in niciun caz. poate in cel mai bun caz fata de genetic cam 5-7 cm, dar mai mult nu.