| AngelErmin a întrebat:

Bună TPU, am 61 Kg și fac câte 3-4 ore pe zi sport(de la o vreme), astăzi am mâncat 218, 2 grame de proteină, este ok dacă am mâncat această cantitate de proteine?
Și am o nelămurire cât este 2gr/kg cât vine în grame?
Întreb asta deoarece nu știu cât vine în grame.
Eu la 61 kg ar trebui să mănânc 122 grame de proteină ca să cresc în masă musculară?
Vă mulțumesc anticipat, sper că ați înțeles ce am vrut să zic că am scris în grabă deoarece trebuie să mă apuc de antrenament.

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Da, conform greutatii tale calculul este facut corect. O cantitate mai mare de proteina nu afecteaza cu nimic, pana la un punct proteina nu mai aduce beneficii, atata tot. Mult noroc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Tu cu antrenamente de 3-4 ore vrei sa pui muschi? Asta e cea mai buna reteta sa ramai firav.

Un antrenament trebuie sa dureze MAXIM 1 ora, dupa o ora productia de testosteron a corpului SCADE si e ca si cum ai face degeaba, doar te supraantrenezi.

Altceva: muschii cresc in zilele DE PAUZA. Daca tu faci zilnic, ei CAND mai cresc?

In sportul asta mai des NU inseamna mai bine, chiar mai des = mai PROST.

Greseli tipice de incepator... mai documenteaza-te.

| Apokales a răspuns (pentru Cosmin86):

La partea cu antrenamentul nu a mentionat nimic, dar inca o data ai dreptate laughing.
Te rog, Angel, i-a aminte la ceea ce a spus Cosmin.