| LGeorge a întrebat:

Buna TPU... Am inceput sa fac sala de 2 saptamani, iar programul meu este asa:
-umar triceps
-picioare abdomen
-pauza
-spate trapez
-picioare abdomen
-pauza
-piept biceps
-picioare abdomen
-pauza si se repeta
Acum intrebarea mea: Este bun acest program? Daca nu de ce si cum ar trebui sa fie.
P.S.: Astazi am aflat ca nu e bine sa lucrezi picioarele cu alte grupe de muschi. Asa este?

3 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

1.De ce sa faci asa des picioare? Eu zic ca e ok sa lucrezi o grupa musculara pe saptamana, ca sa se refaca. 2. Picioarele e bine sa le lucrezi singure, intr-adevar, deoarece sunt o grupa mare.(Faci biceps femural, gambe si cvadriceps). Iti recomand site-ul culturism.ro, ofera programe pentru incepatori, si poti arunca o privire si pe aici: http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| Cosmin86 a răspuns:

P.S.: Astazi am aflat ca nu e bine sa lucrezi picioarele cu alte grupe de muschi. Asa este?

Da... pai piciorul are 3 grupe de muschi : cvadriceps ( adica coapse ), biceps femural si gambe.

Daca mai bagi alta grupa => 4 grupe pe antrenament, prea mult.

| dyk3yy a răspuns:

Nu mai lucra picioarle asa des ca nu au timp sa se refaca.