| Po3m a întrebat:

Am 16 ani si fac sala de aproape 4 luni. Ce parere aveti de programul urmator?

Luni : Piept ( 4 ex ) + Triceps ( 3 ex )
Marti : Spate ( 4 ex ) + Biceps ( 3 ex ) + Antebrat ( 2 ex )
Miercuri : Umeri ( 5 ex ) + Trapez ( 1 ex )
Joi : Picioare ( 5 ex ) + Abdomen ( 2 ex )
Vineri : o sa dau detalii mai jos
Sambata Pauza
Duminica Pauza

Deci, vineri vreau sa schimb la 2 saptamani urmatoarele grupe:

2 saptamani biceps+triceps
2 saptamani piept+triceps
2 saptamani spate + biceps

Si tot asa, ce parere aveti? Nu vreau comentarii de genul, umeri dupa picioare sau e mai bun piept cu biceps in loc de triceps. Ma intereseaza daca programul este bun si nu unul care merge spre supraantrenament.

P. S. Eu vreau masa, nu definire sau forta.

Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Este ok antrenamentul. E bine ca nu lasi corpul sa se obisnuiasca cu exercitiile. Iti recomand, ca dupa 2-3 luni, sa schimbi programul de antrenament. Schimba zilele ex: luni spate+biceps, marti picioare, si tot asa. Sau schimba grupele intre ele piept+biceps, etc. Sper sa iti fi fost de folos sfatul. Salut.
P.S. Da un ochi pe blogul meu. Poate vei gasi lucruri interesante despre alimentatie si exercitii.
http://antrenorpersonal.wordpress.com/

3 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Salut. Volumul de antrenament este prea mare.Iti recomand sa scazi la 4 zile pe saptamana (luni, marti, joi, vineri), si sa lucrezi fiecare grupa doar o data pe saptamana.Spor.Pentru mai multe detalii, poti sa intri pe www.hunkbody.ro

| Dark13 a răspuns:

E bine, dar trebuie sa ai o masa fixa la ora fixa sa mananci fructe si legume

| ParadoxRO a răspuns:

Www.culturism.ro
Aici găseşti tot ce ai nevoie
Baftă!