| Syxx10 a întrebat:

Buna TPU\\\am o intrebare\\\as vrea sa ma apuc de parkour 3run free running\\\in general ma pricep dar inca imi este frica sa sa-r de la inaltimi foarte mari///dati-mi un sfat cum as putea reusi sau ce exercitii sa fac////fundabig grin:X

Răspuns Câştigător
| OVI_6159 a răspuns:

Ai rau de inaltimi? daca nu urcate pe un bloc inalt de unde sa vezi tot orasul (sau o cladire mare). uitate in jos si imiagineaza-ti ca solul este f aproape de tine happy nu te panica, respira regulat big grin sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Rudd a răspuns:

Amice parkour sau freerunn nu inseamna sa sari de la inaltime...ideea e ca frica asta o avem toti la inceput;) sunt unele sarituri care nah le faci la inaltime dar majoritatea la distanta mica de sol! eu iti recomand sa nu sari la inaltimi mai mari de 2 m pentru inceput.Si daca tot vrei sa sari de la inaltimi...sa inveti sa faci roll`u te va ajuta foarte mult daca il faci corect.bafta! sari cu bine [ps.fac parkour de 3 ani;)] nu vb aiurea, zic din propria`mi exp si sa ai grija e periculos cauta pentru inceput 1 sala de gimnastica si invata acolo apoi iesi pe strada! vezi ca e destul de greu si trebuie sa fi foarte atent eu am avut si picioru rupt:)) gasesti mai multe detalii aici > www.traceurs.ro

| Twaste a răspuns:

Daca doresti sa te apuci de parkour sau freerunning te asteptam la Prima scoala din tara care ofera asemenea cursuri avand ca profesori 2 dintre cei mai vechi din tara practicanti . Mai multe detalii la www.reborned.ro