| bianca112 a întrebat:

Am o intrebare thinking Ce sport te ajuta sa slabesti si sa te inalti? Sora mea mai mare face tenis si mi-a zis si mie sa ma apuc, ea tot asa avea cateva kg in plus dar le-a dat jos, si plus ca am fost la meciuri, antrenamente de-ale ei si alearga foarte mult, vreo 20 ture de 4 terenuri de tenis, plus alergatul in timpul antrenamentului... Si am vazut la tv ca iti modeleaza foarte frumos picioarele. Ce ziceti, o sa slabesc sau o sa ma inalt daca ma apuc? Vreau raspunsuri cat mai rapide va rog, si daca se poate de la cei cu experienta.

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Orice sport te ajuta sa slabesti. Daca vrei sa slabesti nu mai conteaza ce sport faci ci conteaza sa faci miscare, indiferent de sport.

Iar de inaltat nu exista un sport care sa te inalte, cresterea in inaltime depinde de mostenirea genetica.

Daca iti place tenisul apuca-te de tenis, dar nu te apuca de un sport pentru ca vrei sa slabesti, apuca-te de un sport pentru ca iti face placere sa il practici.

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Da, bineînţeles. Dar şi înotul este o soluţie.

| SirGeo a răspuns:

Las-o pe sora ta la tenis daca vrei sa slabesti si sa te inalti trebuie sa joci volei si vorbesc din experienta la volei si slabesti si te inalti.