| deup a întrebat:

Buna tpu.am o vb prima am sa o spun acum a doua mai tarziu.eu sunt clasa a 11 in vara vreau sa ma trasnfer la liceu sportiv imi cere bani ceva? va rog ajutor

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu dar trebuie să te interesezi din vreme! Chiar de anul acestă să te interesezi de ce documente ai nevoie.

| BSwwatch a răspuns:

Nu-ti cere nimeni bani pentru un transfer scolar, doar ca trebuie" facut din timp ca foia matricola sa ajunga la timp, cunosc cazuri in care au asteptat 3 luni dupa foia matricola din diverse motie, ratacita ne trimisa, pierduta, etc!

| MitroKta a răspuns:

Nu bani, dar ceva probe cred ca dai! Si intr-adevar, trebuie facut din timp toata chestia!

| deup explică (pentru MitroKta):

Multumesc mult pentru raspunsu am sa ma ocup de asta de saptamana viitoare

| VivianneMnt a răspuns:

In general pentru toate transferurile de elevi, liceele cer bani... e ilegal, de aceea nu se numeste taxa ci ca "sponsorizezi" liceul respectiv. Cel mai bine e sa intrebi la secretariatul liceului sau sa te interesezi la elevii care s-au mai transferat acolo. Bafta