| Y0nut7 a întrebat:

datim un model de trasnfer in alta clasa ca nu imi convine clasa in acelasi liceu va rog mult urgent.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Din câte ştiu, nu te poţi transfera dintr-o clasă în alta la liceu (sau dintr-un liceu în altul), decât înainte de începerea anului şcolar, sau înainte de începerea semestrului al doilea (excepţie face clasa a 12-a, parcă). Du-te la secretariatul şcolii şi cere informaţii, sau vorbeşte cu un profesor care poate să-ţi dea detalii, de exemplu dirigintele clasei în care doreşti să te transferi.