| evy99 a întrebat:

am 16 ani, si 57 kg, si vreau sa ajung la 49. daca alerg in fiecare zi timp de 30 de minute, ma va ajuta, sau doar voi pune masa musculara pe mine? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cand alergi pierzi masa musculara, nu pui.

Din contra, cand vrei sa pui muschi alergi cat mai putin

| Syndre a răspuns:

Depinde de alimentație, dar în general alergatul e cardio și e mai folositor la slăbit.
Ca să slăbești trebuie să mânânci în deficit caloric, iar ca să pui masă musculară în surplsus(deci e imposibil să le faci pe amândouă odată). Mult succes!

| AdyColt a răspuns:

Te va ajuta.

| Laurentiu017 a răspuns:

Stii ce? Ar trebui sa ramai la acesta greutate, nu trebuie sa slabesti atat de mult deoarece ai 16 ani si la o asa varsta trebuie sa ai peste 60 kg.

| Jaffa_Marius_1993 a răspuns:

Te ingrasi