| Конфетка a întrebat:

SaluT, vreau sa slabesc am trei zile degind alerg cam la 1km(poate mai mult) timp de vreo 20 de minute in fiecare seara... ma poate ajuta asta ca sa pot scapa de "sunca" de pe mine?

4 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Totul consta in abstinenta.Iti impui niste reguli pe care le respecti, degeaba faci sport daca mananci dupa, sau daca mananci mancare de tip fast-food, ori dulciuri, ori consumi bauturi carbogazoase. Datorita unui singur pahar de cola iti introduci in organism 10 linguri de zahar care se transforma in grasime.Deci,te abtii si faci si sport.Dar cel mai mult conteaza sa pui stop la gura, de acolo incep toate.Nu faci greva foamei, mananci cand ti-e foame dar nu pana te saturi, ci mananci jumatate din portie, pentru ca dupa primele guri de mancare foamea a trecut dar creierul nu sesizeaza asta decat peste 20 de minute.Asa ca mananci doar sa-ti treaca foamea si te opresti. Daca nu te simti plina cand te ridici de la masa, esti pe calea cea buna.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

+alimentatie sanatoasa. sigur!

| Конфетка explică (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Alimentatia sanatoasa in ce consta?

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Конфетка):

O dieta. de exemplu eu tin una acum asa: dimi: un baton cereale fitness + un mar/o portocala/o banana [eu mananc un pachet de biscuiti belvita start si un mar] pranz: 250 g carne slaba + 250 g fructe.[adica doar o fructa] eu mananc piept de pui pentru ca il ador, dar de exemplu azi mananc o pulpa la gratar. si seara : la fel.fructe + orez fiert fara nimic fiert simplu + iaurt+ o fructa:X cica |"7 kg in 7 zile" love struck eu am slabit abia 2batting eyelashes