| corsicanulll a întrebat:

Deci, am 18 ani, 1.83 m si 87 kg. Am inceput sa tin un regim si sper sa reusesc sa slabesc. Acum as vrea sa incerc sa dau mai repede jos masa adipoasa si sa imi maresc masa musculara. Eu nu am timp sa merg la sala regulat pentru ca sunt foarte ocupat cu scoala, dar imi fac timp in fiecare zi sa alerg cate 30 min, am niste gantere cu care fac exercitii si de asemenea am si o banca pentru abdomene. Am auzit despre niste substante care te pot ajuta sa arzi mai repede grasimea si iti maresc musculatura, ceva numit extreme power, bazat pe arginina si oxid nitric sau ceva de genul. As dori sa imi spuna cineva care cunoaste astfel de produse daca ar fi in regula pentru mine sa le folosesc si daca intr-adevar fac ceea ce se spune ca fac. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai alimentatia e cea mai importanta :)

Produsele de genul no-explode sunt supliemnte, cu ele doar suplimentezi alimentatia. Alimentatia conteaza peste 80 %, suplimentele sunt doar pentru completare, aproape nesemnificative.

Pentru muschi, 4-5 chiar 6 mese pe zi, bogate in proteine si cu putini carbohidrati si grasimi ( sa nu te ingrasi dar sa cresti in masa musculara )

www.culturism.ro/alimentatie

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu nu am gasit niciun review de la profesionisti despre xtreme power ( doar comentarii ANONIME ), e un produs dubios.

Daca vrei oxid nitric bun poti lua no-explode de la BSN, e cunoscut la nivel mondial si are o gramada de review-uri.

Dar intai termina slabirea si apoi treci pe masa musculara, nu le poti face pe ambele in acelasi timp.

| corsicanulll explică (pentru Cosmin86):

Multumesc pentru raspuns! Dar sa zicem dupa ce as slabi, as putea folosi no-explode doar cu alergatul si facand exercitii cu ganterele acasa, sau e nevoie de sala(de care nu prea am timp cum am mai spus)? Si din cate stiu trebuie sa am si o anumita limentatie ca sa isi faca efectul. As fi recunoscator daca m-ai putea lumina putin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru corsicanulll):

Pai alimentatia e cea mai importanta :)

Produsele de genul no-explode sunt supliemnte, cu ele doar suplimentezi alimentatia. Alimentatia conteaza peste 80 %, suplimentele sunt doar pentru completare, aproape nesemnificative.

Pentru muschi, 4-5 chiar 6 mese pe zi, bogate in proteine si cu putini carbohidrati si grasimi ( sa nu te ingrasi dar sa cresti in masa musculara )

www.culturism.ro/alimentatie

| cristi1505 a răspuns:

Poti folosi L-carnitina. Ajuta la arderea grasimilor transformandu-le in energie.Nu trebuie sa stai la televizor si sa lenevesti toata + sa nu mananci ceafa de porc, cotlete etc. deoarece daca vei face asa si vei trai cu gandul ca vei slabi fara sa depui si efort, fara sa mananci mancare sanatoasa gresesti! Ca sa ai rezultate trebuie sa stimulezi corpul daca vei lua L-carnitina pentru a slabi!