| Alemari09 a întrebat:

Am si eu o intrebare, faptul ca sunt inalta (176cm) reprezinta un inconvenient in practicarea echitatiei? Urmeaza sa incep lectiile de saptamana viitoare si vreau sa practic echitatia de performanta. De asemenea, as vrea sa-mi spuneti cateva sfautri si pareri sincere despre echitatie, ca sa stiu la ce sa ma astept (am mai calarit de cateva ori dar nu pot spune ca sunt experimentata).

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La echitatie, problema nu-i inaltimea ci greutatea!
Daca ai 1.76 si pana in 50kg esti perfecta, daca nu, mai trebuie sa slabesti... ca sa nu omori calul happy

| Alemari09 explică (pentru Violleta2022):

Daca as avea pana in 50 de kg as fi anorexica. Am 55 de kg dar nu cred ca reprezint un risc pentru cal avand in vedere ca sunt si barbati de 80 de kg care calaresc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alemari09):

La echitatia de performanta nu au ce cauta cei cu 80kg, iar tu la 55kg esti ok pentru moment, restul il vei vedea pe parcurs.
In orice caz, nu inaltimea este un impediment la echitatia ci greutatea,