| Emilia2499 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Eu practic echitatie de pe la varsta de 9 ani. Au trecut 5 ani de atunci si acum sunt la performanta. Problema este ca ieri am facut o miscare greșita si am cazut de pe cal... Iar el s-a speriat si a calcat cu copita pe piciorul meu, acum este luxat. Este prima data cand cad, iar dupa ce au aflat parintii nu vor sa am mai lase absolut deloc. Eu vreau sa continui din toată inima dar daca ei nu ma lasa nu stiu ce sa fac. Voi ce spuneti. Credeți ca au dreptate? Pana si antrenorul a incercat sa vorbeasca cu ei dar fara rezultat. Imi este ff greu sa ma despart de calul pe care l-am calarit atatia ani..cum i-as putea razgandi?

2 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Asteapta pana iti revi.(ca sa li se diminueze grijile)
Dupa aceea, incearca sa ii convingi ca acea cazatura a fost total vina ta si ai cazut din cauza unei distrageri puternice si nu se va mai intampla.(caci ei considera, cel mai probabil, ca e vina calului)

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Habar nu am, părinții tăi doresc ca tu sa fii sănătoasă, doar dacă să călărești fără voia lor dar dacă mai cazi odată atunci sigur nu mai participi. Poti vorbi cu ei când sunt mai deschiși sau când au dispoziție.