| xMurasakiii a întrebat:

Am si eu o intrebare, ma puteti ajuta? Dau Funda!

Astazi la ce ora incepe campionatul european de gimnastica junioare, din Belgia si pe ce program este?

Răspuns Câştigător
| Dalidah a răspuns:

Http://www.mesagerulhunedorean.ro/......din-belgia Tricolorele mici fac parte din Subdiviziunea 1, care este programată, azi, între 13.00 şi 15.30 (ora locală), alături de Slovenia, Danemarca, Bulgaria, Slovacia, Grecia, Serbia,
Georgia, Turcia, Islanda, Lituania, Ucraina, Marea Britanie şi Suedia. La actuala ediţie a C.E., şi-au anunţat participarea 36 de ţări (34 senioare – 29 junioare), cu un total de 252 gimnaste (138 senioare – 114 junioare).
Mâine, va avea loc concursul de calificări la senioare, iar vineri, e programată finala la individual compus junioare. Sâmbătă, 12 mai, între orele 15.00 şi 17.00, se desfăşoară finala echipelor de senioare, iar duminică, 13 mai, vor avea loc finalele pe aparate la junioare (9.30-12.10) şi senioare (14.00-16.30). Competiţia va putea fi urmărită pe TVR 2.

6 răspunsuri:
| xMurasakiii explică:

Cel mai tare raspuns, mama mea a fost antrenoarea Larisei Iordache, deci de aceea am pus intrebarea asta, pentru ca se alarma si nu gasea nimic laughing iti multumescwinking daca mai ai detalii despre rezultatele obtinute de cele mici te rog frumos sa imi spuihappy

| Dalidah a răspuns (pentru xMurasakiii):

Cu multa placere! Ma bucur ca ti-a fost de ajutor.winking

| xMurasakiii explică:

Ai vreun raspuns legat de junioare?

| Dalidah a răspuns (pentru xMurasakiii):

Nu stiu rezultatele, insa incerc sa ma interesez.happy

| Dalidah a răspuns (pentru xMurasakiii):

Uite si rezultatele! http://www.romgym.ro/ "C.E. 2012 – Romania a terminat pe primul loc in Subdiviziunea 1" Sper ca e multumita mama ta!:)

| xMurasakiii explică:

A aflat rezultatul direct din Belgia, dar inca e incordata deoarece la a treia subdiviziune mai sunt si celelalte ex-rusoaice><
Daca mai ai noutati te rog sa ne scrii>