| Radu_Alexandra_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Vreau sa fac balet, am auzit ca se poate practica aproape la orice varsta, dar am vreo 60 kg si ceva (nu stiu numarul fix) si vreau sa slabesc ca sa pot practica acest sport. Stiti exercitii sau diete care nu cer aprobarea medicului? Si care nu includ cafeine (am sub 18 ani si nu am voie).

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai ales la varsta ta nu exista diete care sa nu necesite aprobarea medicului. Poti doar sa renunti la dulciuri, paine, paste, prajeli, sucuri si sa faci cat mai mult efort. O sa slabesti repede daca te tii de asta.