| sebiplm a întrebat:

Buna TPU, am si eu o intrebare, vreau sa slabesc si nu inteleg ce dieta trebuie sa tin, am 83 de kg si 1.75, faza e ca nu pot sa tin un program fix de mancat pentru ca nu imi permite locul de munca unde am un program haotic, ma trezesc deseori dimineata intre 12 si 6 noaptea si lucrez pana dupa masa.

Răspuns Câştigător
| 12345600 a răspuns:

Păi în primul rând este bine să înlocuiești farfuriile și bolurile tale cu unele mult mai mici. În al doilea rând trebuie să cumperi mâncare japoneză. Mâncarea japoneză nu îngrașă, dar nici nu trebuie să mănânci exagerat de multă. Și în al treile rând încearcă să mănânci mai încet, este o chestie psihologică care funcționează, deci nu te grăbi să mănânci?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie sa fi in deficit caloric.

| Karland a răspuns:

Heyy! Si eu m-am confruntat cu greutate in plus, insa am gasit un site cu smoothie-uri care m-a ajutat sa slabesc in aproximativ 20 de zile 5.7kg. Si nu am simtit niciodata sentimentul de infometare sau ca nu am mancat destul. Sunt foarte satioase aceste bauturi, foarte sanatoase si extrem de usor de facut, din punctul meu de vedere.

https://bit.ly/3bNqNOL acesta este site ul.
Sper sa te ajute la fel de mult cum m- a ajutat si pe mine!