| anonim_4396 a întrebat:

As dori un program pentru incepatori la sala.Doresc sa lucrez doar partea superioara, picioarele sunt deja musculoase.Am 15 ani, 1.75 si 65 kg.In prima faza vreau sa slabesc vreo 5-8 kg dupa care sa lucrez muschii.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luni: Umeri+Trapez+Abdomen+Cardio la sfarsit
Marti: Spate+Biceps+antebrat
Miercuri:pauza
Joi: Piept+Triceps+Abdomen
Vineri: Cardio
Sambata: cardio
Duminica:pauza

12 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Este o prostie sa lucrezi doar partea superioara pentru ca"picioarele sunt deja musculoase" Macar o data pe saptamana de intretinere tot este indicat sa lucrezi si picioarele.

| Wehes a răspuns:

Nu conteaza ca ai picioarele ''musculoase'', se lucreaza si picioarele 1 data pe saptamana.
Pe cate zile vrei sa iti faci programu?

| anonim_4396 explică (pentru Wehes):

Vreau 4 zile pe saptamana

| Wehes a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cunosc foarte multe programe dar eu am folosit la inceput urmatorul pe 4 zile :
Luni : Spate + Gambe.
Marti : Picioare.
Miercuri : Pauza
Joi : Umeri + Biceps.
Vineri : Piept + Triceps.
Este doar o idee, e plin netu de programe.

| Daniel02 a răspuns:

Parerea mea este ca sala nu e buna la varstat ta.te va opri din crestere.plus ca daca nu vei lucra atent si cu greutati mari poti face intinderi de ligamente herni! mai bine incearca flotari, abdomene si bricege sau combinatii:o flotare un abdomen pana la 10 si inapoi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniel02):

Serios? sala iti opreste cresterea? de unde ai scos CRETINITATEA aia?

si programul tau de antrenametn cu fltoari si abdomene e o mare prostie

sincer, apuca-te de sah, nu ai nicio treaba cu sportul asta

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Daniel02):

De unde ai scos tampenia asta!? cum ca "sala te va opri din crestere"
flotari, abdomene, bricege. laughing) fa-le tu astea

| Wehes a răspuns (pentru Daniel02):

Ramai tu la flotari si abdomene si lasa-i pe cei care vor sa fie Barbati sa fie barbati.

| anonim_4396 explică (pentru Daniel02):

Sala nu opreste cresterea.

| Daniel02 a răspuns (pentru Wehes):

laughing vai tu masculu feroce! ar trebui sa iti cumpere o cusca pentru a nu rani pe cineva tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniel02):

Repet : apuca-te de sah, n-ai nicio treaba cu sportul

| Knife00 a răspuns (pentru Daniel02):

Eu cred c-ar trebui sa stai in banca ta si sa ramai la abdomene si flotari. Lasa oamenii care vor sa arate bine si nu le mai spune sa faca abdomene si flotari.winking