| 111111111111111 a întrebat:

am si eu o problema, vreau sa slabesc in zona pectoralilor, si fac la sala fluturari cu gantera in plan inclinat, orizontal, si declinat.si ridicari cu haltera in aceleasi planuri, insa nu stiu daca asta slabeste sau se dezvolta mai mult! [funda]!

Răspuns Câştigător
| andrey910 a răspuns:

Daca vei slabi, o sa slabesti proportional in tot corpul, nu poti slabi doar in zona aia, exercitiile pentru pectorali sunt pentru a dezvolta muschii nu pentru a slabii...la fel si abdomenele... unde ati vazut voi o persoana fara burta dar grasa in restul corpului? Vad atatia oameni la sala care fac abdomene sperand sa slabeasca dar nu fac altceva decat sa isi lucreze muschiul.

1 răspuns:
| hummer24 a răspuns:

Bine ziswinking exercitiile sunt bune, insa nu o sa slabesti asa cumvrei, si pectoralii o sa para mai mari, pentru ca masa musculara o sa creasca dar o sa aiba peste ea si stratul de grasimewinking
Deci pentru slabire trebuia sa faci exercitii cardio, alergari, sau orice alt sport aerob, daca ma intrebi pe mine eu iti recomand saritul coardei care e cel mai bun exercitiu cardio si pentru slabirewinking