| Okk07 a întrebat:

In vara asta as dori sa mai slabesc ca sa incep cu o schimare pentru noul an scolarhappy. Am trecut a8a si vreau sa mai slaesc putin, nu sunt grasa dar sunt putin plinuta. Aveti idei de exercitii fizice sau de o anumita alimentatie? Ma apuc si de sala din august. Funda

Răspuns Câştigător
| dedfgv a răspuns:

1.alimentatie sanatoasa(fructe,legume,lichide{supe,sucuri naturale,apa plata si minerala cea minerala e buna vara deoarece contine saruri.dar trebuie sa renunti la sucuri acidulate pe cat se poate, alcool si cafea}carnea de preferat sa fie de pui, curcan sau peste si mai putin de vita si porc
2. miscare(poti sa alergi in fiecare seara sau dimineata{joggig}poti sa te apuci sa practici un sport{inot,hambal, volei, etc.}sau sa te duci la sala acolo poti vorbi cu un antrenor ca sa-ti faca niste exerciti special pentru tine)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jogging sau saritul corzii. 10 min de sarit coarda e echivalent cu 30 min jogging. Si cateva abdomene sa lesine fetele si baietii cand iti vad abdomenul happy

| flashback a răspuns:

Nu trebuie asta iti zic eu cel mai simplu mod oh go on Te plimbi in fiecare seara mult adica vreo 1-2 ore si vi acasa la mine da roadewinking