| Marius235 a întrebat:

as vrea si eu sa va intreb ce suplimente sa mai iau pentru sala.Fac sala de 1 an si m-ar interesa ce suplimente sa iau inainate de sala si dupa sala.Am 17 ani, 173 inaltime si 69 de kg.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Inainte de sala un pre-workout bazat pe creatina sau oxid nitric ( exemple : nano vaport de la muscletech, NO-Explode de la BSN, animal rage de la universal nutrition, etc. )

Si ca post antrenament, ceva cu proteine si glutamina, de genul whey gold sau dymatize elite whey.

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Si dintre acele pre-workout care sunt mai bune?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Toate costa cam la fel si sunt cam la fel de bune.

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Dar despre Jack3d ce parere ai am auzit ca este foarte puternic, oare este bun? pe toate afecta negativ cu ceva?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

Da, jack3d te poate afecta, a fost retras de pe piata in multe tari deoarece contine substante interzise ( aflate pe lista de doping ).

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Mersi mult pentru tot am ramas la No-Explode de la Bsn!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius235):

O alegere foarte buna, spor la treaba.

| Marius235 explică (pentru Cosmin86):

Mersi!

13 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Tu acum poti lua un gainer sau proteine.Ce vrei tu.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Inainte de sala iei creatina iar dupa sala un whey de la o firma cat mai buna si cunoscuta.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Bsn true mass sau on serious mass, ar fi cele mai bune

| cristif a răspuns:

La kilele tale, te sfatuiesc sa iei whey gold standard, e cea mai buna proteina din lume, gainer nu cred ca ai nevoie, fiindca ala te ajuta sa iei in greutate foarte repede. si un tub de creatina ar merge bine.

| alexeibivol a răspuns:

Pai inainte de sala icalzesteti muschi cu citeva exercitii simple dupa sala iar fa exerciti si nu minca dupa 6

| cristi1505 a răspuns (pentru alexeibivol):

Bai deci nu ai nicio legatura! El a intrebat de suplimente. Unul care vrea masa musculara mananca cu 2 ore inainte de culcare ultima masa nu conteaza la ce ora se culca!