| alexx102428 a întrebat:

Cate puncte credeti ca iar trebui unei echipei canditate la retrogradare sa se salveze in acest sezon in liga 1?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de care echipa este vorba si cate puncte are acum, de ex. echipei aflate acum pe locul 13 (U Cluj) i-ar trebui vreo 12 puncte, celorlate mai multe, in asa fel incat sa faca 36-38 de puncte la sfarsitul campionatului.

| vladuss09 a răspuns:

Pai depinde. Adica eu stiu ca ultimele 3 echipe clasate pe ultimul loc din liga 1 trec in liga 2 si primele 3 echipe clasate pe locul 1, 2, 3 din liga 2 trec in liga 1.

| ttyes a răspuns:

40+

| dgffdf a răspuns:

Peste 30...