| SonyaStinea a întrebat:

Ce diete imi recomandati pentru a slabi 10 kg intr-o luna?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mariusflorin90 a răspuns:

Buna SonyaStinea. eu acum 6 ani am slabit cu ajutorul ceaiurilor si a unui tip de pastile. aveam la inceput 109kg iar in 3 luni am ajuns sa dau jos de pe mine ajungand cam pana la 70 de kg :-|
dar am tinut si un fel de regim: nu mancam seara dupa ora 16 si plus de asta dupa ora 16 mancam doar un mar sau doua iar dimineata paine cu margarina sau ma rog, dadac mai era mai mancam ceva salata sau mancaruri fara grasimi sau dulciuri dintr-astea de magazin...iar apoi pana seara la 4 dupa cum ziceam nu mai mancam nimic....totusi am fost cam dur cu mine ca la cum m-am ''torturat'' ca sa zic asa am ajuns ca sa am un fel de vergeturi in locurile unde am avut tesut adipos si nah stii cum e, arata urat asa :-D oricum exista creme si pentru vergeturi asa ca nu-i problema, dar mai bine asi recomanda un pic de sport, sau mai bine un pic mai mult, ceva alergaturi de teren, mersul cu bicicleta, munca pe langa casa sau alte dintr-astea. incearca sa faci sala, faci si tu abdomene flotari genoflexiuni si te-ar putea ajuta si tigara cu toate ca nu ti-o recomand;-)
deci, in concluzie incearca sa faci sport ca e tare sanatos pentru minte si corp iar in tot acest timp sa poti tine si un regim alimentar bazat numai pe legume salaturi si fara paine dulciuri sau carne, ia si serveste masa cam tot asaa inainte de ora 18 seara si nu servi prea mult asa ca nu fi prea lacomahee hee
si iti mai recomand sa te mai si cantaresti in tot acest timp pentru a verifica nivelul greutatii care trebuie sa ajunga la ale tale asteptari;-)

| deathy a răspuns:

O slabire corecta este de 500-700 de grame pe saptamana nu ce abereaza altii.
Fa sport si tine regim si cu timpul o sa apara si rezultate. In prima luna vei slabi mai usor pentru ca elimini stratul adipos.