| Dragos_Eddy_1988 a întrebat:

Ce muschi dezvolta Handbalul,Fotbalul, Inotul si Karatele(Shotokan).

Răspuns Câştigător
| Onisie_Andrei_1994 a răspuns:

Andy ai raspuns bine pentru un copil de 12 ani! tine-o tot asa.Hanbalul dezvolta corpul destul de complet,da forta mijlocului(trunchiului),stabilitate si patratele daca nu ai grasime tongue ce este important pentru o tranta de exemplu happy,muschii spatelui,umerii,picioarele,la fel si fotbalul insa mainile mult mai putin si se pune accent mai mare pe picioare,muschii fundului,(amuzant da, dar fii atent)foarte importanti pentru stabilitate,-sa nu cazi usor-, inotul a raspuns daniel foarte bine si karatele nu stium, ar trebui sa faci ce-ti place, dar inotul sau handbalul sunt sporturi foarte complete

7 răspunsuri:
| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.sportul care iti pune toti muschii in miscare este inotul 99% din masa musculara este in miscare.MULTA BAFTA.

| Dragos_Eddy_1988 explică (pentru DANIEL72):

Multumesc.

| DANIEL72 a răspuns (pentru Dragos_Eddy_1988):

CU PLACERE.si un weekend frumos sa ai.

| xCrazyWolf a răspuns:

Deci:
handbal- bratele, putin picioarele, umeri
fotbal- picioare, gambe, pe langa, rezistenta si viteza
inotul: toate grupele de muschi, cel mai bun e stilul crawl care lucreaza foarte mult bratele, spatele si picioarele (bineinteles si celelalte grupe dar in cantitati mai mici)
karatele- nu prea stiu, probabil facei flotari, etc.

| Unforgettable23 a răspuns:

Pai Handbalul dezvolta muschii mainilor, a umerilor, a picioarelor (mai putin), te ajuta sa cresti
Fotbalul dezvolta gambele picioarelor, te ajuta sa cresti, muschii umerilor, ale bratelor si abdomenul
Inotul dezvolta abdomenul, inaltimea, muschii umerilor, lungesc bratele
Karatele dezvolta simtul apararii, muschii mainilor, ale picioarelor ( mai putin), simtul coordonari triunchilui in acelasi timp cu alt trunchi (sincronizarea), armonia
ESTE TOT CE STIU VA ROG NU MA CRITICATI AM DOAR 12 ANI laughing)

| Dragos_Eddy_1988 explică (pentru Unforgettable23):

Mersi mult! Deci Handbalul nu dezvolta abdomenul?

| Unforgettable23 a răspuns (pentru Dragos_Eddy_1988):

Ba da si putin abdomenul...a si funda tongue