| Debby2409 a întrebat:

Ce parere aveti despre handbal-ul feminin? Te face inalta si iti cresc muschii mult? Eu vreau sa ma apuc de un sport, dar ceva sa nu ma faca sa ma inalt sau sa arat mai barbatoasa...eu am 12 ani si 10 luni si am deja 1.65, si daca m-as inalta, ar fi rau X_x

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Handbalul este foarte bun pentru dezvoltarea muschilor, ajuta si la inaltat dar nu foarte mult, pentru a te inalta iti recomand basketul sau inotul.

| adishorMS a răspuns:

Da handbalul dezvolta muschii, depinde de post nu neaparat te si inalta
dans de societate sau popular dezvolta tinuta,
aerobic sau derivate (bangee jumping)dezvolta picioare si posterior
inot tonifica organismul, bicicleta la fel

| AdryanaN5 a răspuns:

Dansul clasic, te face sa stai dreapta cu spatele.